TOP 5 podlahových reprosoustav

0

Na trhu audio-video je na výběr množství modelů podlahových reprosoustav. Liší se kvalitou zvuku, použitými technologiemi, vzhledem a samozřejmě cenou. Není tedy divu, že výběr těch nejlepších může být dosti obtížný. Právě proto přichází Denon Store s pomocnou rukou. V dnešním článku se dozvíte, které reprosoustavy zvolit pro malé nebo velké místnosti, ale i to, na co si dát pozor při výběru. Které vybavení zní lépe a proč? Představujeme žebříček TOP 5 podlahových reprosoustav!

Během naší každodenní práce jsme často svědky situace, kdy výběr odpovědné reprosoustavy zcela pohltí naše zákazníky a čtenáře. Přicházíme tedy s pomocí. Mezi nejdůležitější parametry, které bereme v úvahu, patří samozřejmě velikost místnosti. Dalším velmi důležitým aspektem je to, jaký zesilovač nebo přijímač bude připojen k našim vysněným reproduktorům.

TOP 5 podlahových reprosoustav, Denon Store

1. Dali – Oberon 5

Seznam začneme nejmenší reprosoustavou v našem TOP 5. Jedná se o model Dali Oberon 5. Představuje ideální možnost pro místnosti od 20 do 35 m2. Díky štíhlému tvaru a malé velikosti se stanou ozdobou každého minimalistického pokoje. Společnost Dali nám také poskytuje možnost barevné personalizace. Na výběr máme 4 různé barvy samotného reproduktoru a možná je rovněž změna barvy krycí mřížky. I přes svou relativně malou velikost dokáže překvapit i příznivce silného a plného zvuku. Kromě toho jsou součástí řady Oberon další modely reproduktorů, které společně mohou vytvořit kompletní systém domácího kina.

TOP 5 podlahových reprosoustav, Denon Store

2. Wilson – Exclusive Line EL-8

Tato reprosoustava je rozhodně větší než Dali Oberon 5, takže ji doporučujeme umístit do místnosti od 30 do 45 m2. Tento model bude určitě atraktivní pro ty z vás, kteří máte rádi silné a přitom kontrolované basy. Navíc díky svému elegantnímu designu se ideálně hodí do moderní místnosti. Vysoce lesklý povrch se stříbrnými obroučky kolem měničů dodává na jedinečnosti.

Reprosoustava je vybavena magnetickou mřížkou, takže vypadá dobře i po jejím sejmutí. Wilson nám samozřejmě dává možnost barevného přizpůsobení – reprososutava je k dispozici v černé a bílé. Rovněž mřížky jsou dodávány ve 2 barevných variantách.

TOP 5 podlahových reprosoustav, Denon Store

3. Canton – Chrono 509.2

Další podlahovou reprosoustavou v našem žebříčku je Chrono 509.2 německé značky Canton. Detail a elegance jsou slova, která dokonale charakterizují tento model. Díky jejich třípásmové konstrukci jsou reprodukovány i ty nejmenší detaily. Canton má svůj vlastní jedinečný a specifický zvuk. Vyznačuje se poměrně vysokým středem, což jistě osloví trochu starší posluchače. Proč? Po čtyřicítce do jisté míry mizí vnímání výšek. To, co jsme dosud neslyšeli, se díky těmto reproduktorům stane opět slyšitelným. Navíc díky jejich jedinečné konstrukci s bassreflexem ve spodní části se snadno přizpůsobí i akusticky náročné místnosti.

TOP 5 podlahových reprosoustav, Denon Store

4. Polk Audio – Signature S55E

Signature S55E jsou reprosoustavou od americké značky Polk Audio. Myslíme, že neexistuje hudební žánr, ve kterém by tento model zahrál špatně a neuspokojil tak nároky posluchače. Je to všestranná reprosoustava, která se prosadí v každém pásmu zvuku.

Bez problémů můžeme rovněž sestavit systém domácího kina založený na řadě Signature. Za zmínku stojí také inovativní systém Power Port, který zajišťuje obrovskou dynamiku basů. Jedná se o skvělou nabídku pro ty z vás, kteří se bojí, že jejich děti nebo domácí mazlíčci reprosoustavu poškodí – krycí mřížka zakrývá celou přední stranu. A ještě jedna věc – bassreflex je umístěn ve spodní části konstrukce.

TOP 5 podlahových reprosoustav, Denon Store

5. Definitive Technology – BP9060

Nyní je čas na úplně něco jiného. Všechny předchozí reprosoustavy byly klasické pasivní. Definitive Technology – BP9060 je konstrukce pasivně-aktivní. Středo-vysokotónová část je napájena klasickým zesilovačem. Basová sekce je založena na 2 pasivních a 1 aktivním nízkotónovém měniči, který je napájen zesilovačem zabudovaným do reprosoustavy.

Díky svému originálnímu vzhledu přitahuje model BP9060 značnou pozornost. Vysoké štíhlé sloupy jsou od shora dolů ozdobené speciálním černým materiálem. Dokonale se hodí k modernímu interiéru obývacího pokoje.

Doufáme, že dnešní žebříček vám pomůže s výběrem reprosoustavy pro vaši domácnost. V salonu Denon Store na vás rovněž čekají naši odborníci, kteří vám rádi představí veškeré vybavení a pomohou s jeho výběrem.