Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos

0

Častým problémem při výběru správného zvukového systému je jeho velikost. Zákazníci dychtivě hledají reproduktory, které vyplní místnost kvalitním zvukem, splynou s okolím a stanou se nedílnou součástí výzdoby místnosti. Na pomoc přichází značka Sonos, která zaujme svými řešeními, zvukem i designem. Denon Store kontroluje typy zařízení Sonos a jejich možnosti.

Sonos je americká značka specializující se na výrobu inteligentních reproduktorů. V současné době je jedním z nejvýznamnějších výrobců aktivních audio souprav a multiroom řešení. Multiroom vám umožní bezdrátově ozvučit celý dům.

SONOS PŘEDSTAVUJE SPOJENÍ SKVĚLÉHO ZVUKU A VÝKONNÉ ŘÍDICÍ PLATFORMY, KTERÁ UMOŽNÍ PLYNULÉ STREAMOVÁNÍ A OVLÁDÁNÍ JEDNOTLIVÝCH ZAŘÍZENÍ.

Níže bychom vám rádi představili několik osvědčených řešení, která zároveň ukazují univerzálnost produktů této společnosti.

Multiroom reproduktor Sonos One

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Sonos One je bodový reproduktor vybavený dvěma nezávislými digitálními zesilovači, které napajejí středový a výškový reproduktor. Navzdory své velikosti je zvuk vycházející ze zařízení na opravdu vysoké úrovni. Samozřejmě, nejnižší frekvence mají své limity (což u zařízení tohoto typu je normální), avšak středy a výšky jsou přesné bez zbytečné hrubosti nebo nadměrného zveličování přehrávané skladby.

V tomto místě je potřeba si představit největší nevýhodu bodových řešení. Jedná se o šířku zvukové scény. V případě takových řešení se zvuk nebude moci pochlubit velkou prostorností a stereofonií (ta je v tomto případě dokonce nemožná). Jednou z výhod systému Sonos je však možnost stereo párování.

Reproduktory Sonos One lze použít několika způsoby:

  • samostatný jednobodový reproduktor;
  • efektový reproduktor pro naše domácí kino;
  • stereo pár;

Perfektní stereo

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Věnujme se nyní třetí výše uvedené možnosti, tedy stereo párování. Komunikace probíhá bezdrátově. Tím se vyhnete problému s vedením kabelů po místnosti. Spojením dvou reproduktorů navzájem získáte perfektní stereo pár určený pro malé místnosti nebo kanceláře. Kvalita zvuku spojená s prostorností vám umožní vychutnat si krásu hudby v celé její kráse.

Díky bezdrátovému propojení jednotek a bezdrátovému připojení k síti Wi-Fi nebude integrace reproduktorů do domácího prostoru žádný problém. Za zmínku stojí, že Sonos nabízí celou řadu stojanů nebo nástěnných držáků, což umožňuje instalaci zařízení na nejvhodnějším místě.

Všechny výše uvedené funkce spolu s jednoduchým, ale elegantním zpracováním způsobí, že sada vyplní pokoj špičkovou hudbou a stane se vkusným doplňkem interiéru.

Soundbar Beam

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Mnoho návštěvníků našeho salonu se potýká s problémem najít sadu, která umožní vylepšit kvalitu sledovaných filmů a zároveň splyne s prostorem obývacího pokoje. Situaci nepomáha relativně špatné jméno soundbarů, které ale spíše pochází ze znalostí nejlevnějších modelů na trhu. Naštěstí máme k dispozici soundbar Sonos Beam.

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Beam byl vytvořen proto, aby spojil vysoce kvalitní reprodukci filmových efektů s krásným a kompaktním designem, který se hodí do každé místnosti. Na svou velikost soundbar překvapuje zvukovou prostorností. Originální rozložení sedmi reproduktorů zajistí věrný přenos prostorových efektů a uspokojí i ty největší nadšence kina. K soundbaru je možné bezdrátově připojit subwoofer Sonos SUB a vytvořit tak kino v konfiguraci 3.1, které se snadno vejde i do malých místností.

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

V loňském roce Sonos představil nový soundbar ARC, který má integrováné i dva reproduktory směřující nahoru. Díky nim dostanete efekt odrazu zvuku a náležitý 3D zvukový zážitek.

Přenosný reproduktor Sonos Roam

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Roam je novinkou v rodině Sonos. Jedná se o kompaktní přenosný Bluetooth a Wi-Fi reproduktor, který můžete používat doma, v práci i na cestách. Zařízení zaujme svou univerzálností. Automaticky se připojí k domácí síti a pokud je mimo dosah, spáruje se se smartphonem.

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Díky své plné voděodolnosti (IPX7) a odolnosti proti pádu je dokonalým společníkem pro výlety do přírody. Baterie umožňuje 10 hodin práce, takže se nemusíte obávat rychlého vybití. Roam má AirPlay 2, hlasové ovládání a ladění Trueplay, které inteligentně přizpůsobí zvuk vaší místnosti a zajistí nejvyšší možnou kvalitu zvuku.

Instalační reproduktory – In-Ceiling a In-Wall

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Při představování systémů navržených tak, aby se vešly do rozměry omezených prostorů, stojí za zmínku také vestavné reproduktory. V tomto případě nabízí Sonos dva modely:

Zpracování reproduktorů je výjimečné kvality a umožňuje vytvořit stereo set, který prostor nijak nenaruší. Je potřeba dodat, že se jedná o pasivní konstrukce, které vyžadují zesilovač. V tomto případě bude ideálním řešením malý a designový zesilovač Sonos AMP.

Reproduktory pro malou místnost? Poznejte možnosti značky Sonos, Denon Store

Instalace reproduktorů do zdi nebo stropu může být komplikovaná. Proto vám naši odborníci mohou pomoci! Rádi vám pomůžeme vybrat zařízení, projekt, montáž i konfiguraci. Stačí se zapsat zde nebo nás kontaktovat na níže uvedených kontaktech.

Stručně řečeno, výše uvedené příklady ukazují rozmanitost produktů Sonos. Samotná různorodost nevyplývá pouze z široké škály modelů, ale také z jejich univerzálnosti. Bezdrátové připojení, hlasové ovládání nebo multiroom jsou jen některé z funkcí, které vám umožní sestavit systém šetřící místo. Důležitá je samozřejmě také kvalita přehrávané hudby, která je v tomto případě na nejvyšší úrovni.

Na závěr vás zveme k návštěvě pražského salonu Denon Store, kde vám naši odborníci ukáží všechny možnosti zařízení Sonos. Jsme také k dispozici na dálku. Kontaktujte nás telefonicky: +420 608 738 836 nebo e-mailem: chodov@salonydenon.cz.