Recenze a porovnání přijímačů Denon AVR-S950H a AVR-X3500H

0

Nový DENON AVR-S950 i dobře známý AVR-X3500 – poznejte, co je spojuje i čím se liší.

Na trhu s audio-video technikou je velký výběr přijímačů. V minulém roce v nabídce společnosti Denon jednoznačně vynikl model AVR-X3500H. Letos tento výrobce vydal zcela novou řadu přijímačů s tajemným písmenem „S“ v názvu. A tak bychom vás dnes chtěli s AVR-S950H ještě více seznámit. Jak se liší od dobře známého modelu AVR-X3500H? Který přijímač stojí za to si vybrat? A měli bychom vůbec tyto dva modely srovnávat? Jaká řešení byla použita? Obsluhují se snadno? Odpovědi na tyto otázky jsme se pokusili najít. Podívejte se na recenzi!

Japonský výrobce špičkových audio zařízení Denon přidává do své nabídky nové produkty. Jen co jsme na trhu přivítali nová bezdrátová sluchátka AH-GC30, přichází i nová řada přijímačů domácího kina, která je označena písmenem S. AVR-S650H, AVR-S750H a AVR-S950H byly již uvedeny na trh a nabízejí uživatelům nejnovější funkce a vysoce kvalitní zvuk za dostupnou cenu.

V této recenzi prozkoumáme vlajkovou loď řady S, a to model AVR-S950H, který je vybaven 7kanálovým zesilovačem s výkonem 145W na kanál.

Recenze a porovnání přijímačů Denon AVR-S950H a AVR-X3500H, Denon Store

Na první pohled je možné vidět, že řada S se mírně liší od řady X. Kromě ovládacích tlačítek umístěných pod obrazovkou byly přidány kulaté tlačítka „quick select” pro rychlý výběr zdrojů a zvukového režimu. Stejně jako u AVR-X3500H je k dispozici velmi pohodlný způsob připojení dalších zařízení prostřednictvím předního HDMI a USB vstupu a vstupu pro sluchátka. Zadní panel nevyděsí množstvím konektorů, ale poskytuje všechny potřebné možnosti připojení, včetně 8 HDMI vstupů, dvojitého HDMI výstupu (potřebné pro současné připojení projektoru a televizoru) a phono vstupu pro připojení gramofonu.

Jaké novinky můžeme očekávat u modelu AVR-S950H?

Velmi důležitou a očekávanou novinkou je obousměrný Bluetooth modul, který umožňuje nejen streamování audia do zařízení, ale také odesílání zvuku např. do bezdrátových sluchátek. Denon oznámil, že tato funkce bude dostupná ve dvou režimech:
– single use – přenos zvuku pouze do sluchátek.
– simultaneous use – přenos zvuku zároveň do sluchátek i reproduktorů (tento režim má umožnit poslech osobám s poruchou sluchu, aniž by bylo nutné zvyšovat zvuk celého systému).

To je zároveň jedním z nejdůležitějších rozdílů od loňských modelů. Tato funkce by se díky bezplatnému upgradu měla objevit do konce roku.

Recenze a porovnání přijímačů Denon AVR-S950H a AVR-X3500H, Denon Store

Další důležitou novinkou je podpora 3D zvuku s vysokým rozlišením přímo z televizoru díky standardu HDMI eARC. V době, kdy televizor přestal být pouze přijímačem a stal se plnohodnotným zdrojem signálu, se zdá schopnost přenášet zvuk kódovaný ve formátech jako Dolby ATMOS, DTS: X nebo Dolby TrueHD např. z Netflix jako klíčová.

Co je již standard?

Samozřejmostí je kompletní balíček síťových funkcí s vestavěným systémem HEOS, který vyrůstá v absolutní jedničku mezi multiroom řešeními. Po připojení přijímače k domácí síti získáme spoustu možností – ovládání přijímače pomocí aplikace, bezdrátové odesílání zvuku, propojení s jinými zařízeními Denon nebo Matranz a dokonce i integraci s domácími automatizačními systémy. Rovněž jsme si už zvykli na to, že konfigurace zařízení i aplikace je jednoduchá a příjemná.

Zvuk AVR-S950H

Po prvních testech můžeme konstatovat, že byla vylepšena kontrola nad nízkými tóny – to je slyšet hlavně u reproduktorů, které mají tendenci přidávat zvuku basy. AVR-S950H zvládá tyto situace dokonale, udržuje basy pod kontrolou a zabraňuje nepříjemnému dunění. Obecně řečeno se jedná o zvuk charakteristický pro značku Denon. Teplý, příjemný na poslech, s výbornou stereofonií a kompaktním, lehce sladkým středem.

, Recenze a porovnání přijímačů Denon AVR-S950H a AVR-X3500H, Denon Store

Denon AVR-X3500H – nejlepší alternativa

Léto je obdobím, kdy zákazníci, kteří hledají nové centrum pro své domácí kino, řeší těžké dilema… Snažit se držet krok s technologiemi nebo se zaměřit na atraktivní nabídky loňských modelů?

Pokud můžeme udělat malý kompromis ohledně nejnovějších technologií nabízí se právě model AVR-X3500H, který měl svou premiéru v červenci 2018. Tento model přišel na trh za cenu 25 990 Kč a nyní již končí ve výprodejové nabídce za 17 990 Kč – tedy stejně jako zaplatíme za model AVR-S950H. Porovnání těchto dvou modelů se proto jeví jako logické.

, Recenze a porovnání přijímačů Denon AVR-S950H a AVR-X3500H, Denon Store
Oproti AVR-S950H je AVR-X3500H vybaven výkonějším 7.2kanálový zesilovačem se 180 W na kanál. Jedná se o důležitý parametr, pokud uvažujete o připojení opravdu silných předních reprosoustav a kromě sledování filmů také rádi posloucháte hudbu trochu hlasitěji.

Aspekty zvuku jsou však relativní a závisí na mnoha faktorech. Chcete-li si být 100% jisti, jaký model je pro vaše potřeby lepší, je nejlepší navštívit nasi prodejnu Denon Store. Naši odborníci vám rádi připraví poslech na porovnání obou modelů a pomohou při výběru nejlepšího vybavení.