Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i

0

Sluchátka H9 3rd Gen jsou nástupcem již kultovních H9i. Jak nejnovější model vypadá v porovnání se svým předchůdcem? Co se zlepšilo a co zhoršilo? Zvládne každodenní aktivity? Denon Store vše přezkoumal a oba modely otestoval v terénu. Zveme vás ke čtení.

Nedávno do našeho salonu Denon Store dorazila nejnovější sluchátka od Bang & Olufsen – Beoplay H9 3rd Gen – a my jsme se je okamžitě rozhodli vyzkoušet. Jak již bylo zmíněno, jedná se o nástupce vynikajícího modelu H9i, který vstoupil na náš trh v loňském roce. Kdo již narazil na značku B&O, dobře ví, že je vždy spojována s vysoce kvalitním zvukem a perfektním zpracováním svých produktů. Jak je tomu v případě H9 3rd Gen?

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

Abychom nalezli odpověď na výše uvedené otázky, rozhodli jsem se vyzkoušet oba modely sluchátek. Doprovázeli nás při všech každodenních činnostech.

 

Jedná se o produkt třídy premium?

Začněme tím, co najdeme v krabici. Stejně jako u modelu H9i je u třetí generace součástí balení (samozřejmě kromě sluchátek) i pouzdro, nabíjecí kabel, adaptér do letadla a kabel jack. Sluchátka byla jako obvykle vyrobena z materiálů nejvyšší kvality. Hliník v kombinaci s pravou kůží dává pocit prestiže. Je jasně cítit, že se v našich rukou ocitl produkt premium.

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

H9 3rd Gen.

Nástupce se liší designem a funkcemi. Dotykový panel na pravém sluchátku je nyní zdokonalen a ovládání je díky využití nových detailů ještě snadnější. Na levém sluchátku si kromě vypínače všimneme nového tlačítka. Používá se pro aktivaci výchozího hlasového asistenta (např. Apple Siri, nebo Google Assistant). K dispozici je také vylepšený transparentní režim, ale o tom až za chvíli.

 

Aktivní potlačení hluku – bude fungovat při jízdě na kole?

Po připojení k telefonu jsme dali sluchátkům několik hodin na „rozehrání se“. Díky tomu byl srovnávací test spolehlivější.

Vzali jsme si sluchátka s sebou na kolo. První na řadu přišel model H9i – zapnuli jsme ANC spolu s naší oblíbenou hudbou a vyjeli jsme. Sluchátka známe velmi dobře, ale pokaždé nás překvapí. Kvalita zvuku je opravdu na velmi vysoké úrovni. Široká hudební scéna a způsob, jakým jsou frekvence odděleny, jsou prostě ohromující. Aktivní potlačení hluku neovlivňuje negativně změnu barvy a díky tomu je možné se při poslechu izolovat od nežádoucího hluku.

Po chvíli jsme sluchátka vyměnili. Naszaení na hlavu, zapnutí ANC… a WOW! Byli jsem si jisti, že úroveň izolace hluku v předchůdci je nepřekonatelná. Mýlili jsme se. V H9 3rd Gen je funcke ANC opravdu skvělá. Něco, co musíte slyšet (nebo spíše neslyšet) osobně. U některých sluchátek s tímto režimem můžete při zapnuté redukci hluku cítit specifický tlak, ale u sluchátek B&O ne. Doslova nás odstřihávají od okolního světa a navíc to dělají velice přirozeně.

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

H9 3rd Gen.

Po krátkém šoku jsme spustili stejný seznam skladeb a vydali se na cestu. Model H9 3gen nás znovu překvapil. Ve srovnání s předchůdcem lze rozdíly slyšet všude. Rozdělení zvuku je ještě lepší, střední pásmo je výraznější, no a ten bas – není dominantní, je dobře kontrolovaný, klesá velmi nízko, je plastický, téměř hmatatelný. Díky novému basovému portu jsou nízké frekvence opravdu chválihodné – inženýři B&O odvedli skvělou práci. Další bod pro třetí generaci.

 

Co je to transparentnost u sluchátek?

Další test jsme udělali na vlakové stanici, protože jsme chtěli vyzkoušet zmíněný transparentní režim – je to míchání zvuku z okolního prostředí ve sluchátkách. Díky této funkci nemusíme sluchátka sundávat z hlavy, když chceme slyšet důležitou zprávu. Stačí jeden dotek a slyšíme všechno kolem.

V tomto ohledu funguje model H9i dostatečně. Okolí je dobře slyšet, některá hlášení a zvuky jsou však velmi tlumené. Např. když jste upozorněni na blížící se vlak uvnitř budovy, je hlášení srozumitelné. Na peroně je však většinou potřeba sluchátka sundat.

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

H9 3rd Gen.

Výměna sluchátek ale situaci zvrátila. Transparentní režim funguje tak dobře, že na sluchátka zapomenete.

Hlášení, konverzace i celé okolní prostředí lze dokonale slyšet. Lidé odpovědní za vytvoření takových sluchátek opět zaslouží medaili.

 

Co se ještě změnilo?

Životnost baterie při střední hlasitosti je v novém modelu až o 7 hodin delší. Z generace na generaci se doba poslechu na jedno nabití znatelně zvyšuje. Velmi velké plus pro H9 3rd Gen.

Přejdeme nyní k pohodlí při používání. Oba modely sluchátek jsou skvělé, nepřekáží, netlačí. Jsou opravdu velmi pohodlné.

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

H9i

Závěrem lze říci, že nová generace vlajkových sluchátek od B&O porazila svého předchůdce téměř ve všech ohledech. Model H9 3rd gen je ideálním nástupcem, ukazatelem dokonalosti, kvality zpracování a především zvuku.

Recenze a porovnání nových sluchátek Bang & Olufsen H9 3rd gen s H9i, Denon Store

H9 3rd Gen.

Doporučujeme každému, kdo potřebuje fenomenální zvuk, vysoce kvalitní materiály a nejnovější technologie. Zveme vás do prodejny Denon Store, kde si můžete zmíněné sluchátka sami vyzkoušet a porovnat.