Nový soundbar Denon Home Sound Bar 550 – první dojmy

0

Donedávna bylo slovo soundbar spojováno s kompromisy a nízkou kvalitou zvuku. Tyto časy jsou již minulostí a dnes tu máme další dlouho očekávanou premiéru nového soundbaru Denon. Seznamte se s Denon Home Sound Bar 550.

Než přejdeme k samotnému soundbaru, za zmínku stojí multiroom reproduktory Denon Home, které měly premiéru v roce 2020. Home 150, Home 250 a Home 350 vycházejí z předchozí produktové řady Heos, avšak nabízejí řadu změn. Přepracovaná konstrukce, nové rozložení měničů a zvuk dokonale vyladěný podle nového rozložení, vše zdobené elegantním materiálem ve dvou barevných verzích. Letos se k rodině Denon Home připojil soundbar Denon Home Sound Bar 550 a spoelčně s ním i nové možnosti.

Denon Home – stereo, multiroom, soundbar nebo domácí kino?

Nový soundbar Denon Home Sound Bar 550 – první dojmy, Denon Store

Díky technologii HEOS Built-in vám systém Denon Home poskytuje úplnou svobodu při seskupování produktů v rámci této rodiny. Jedním pohybem prstu můžete vytvořit stereo pár, multiroom systém nebo domácí kino.

Zaměřme se na poslední možnost. K soundbaru Denon Home Sound Bar 550 je možné přidat* reproduktory Home 150 a subwoofer DSW-1H pro ještě realističtější zážitek při sledování filmů.

Tato sestava vám díky podpoře technologií Dolby Atmos a DTS:X 3D umožní si vychutnat obklopující zvuk vašich oblíbených filmů nebo koncertu.

Přečtěte si také: Recenze nových multiroom reproduktorů Denon Home

Brzy na našem YouTube představíme unboxing Denon Home Sound Bar 550, #StayTuned! Než se tak stane, doporučujeme vám zhlédnout oficiální představení tohoto modelu:

Denon Home Sound Bar 550 je výkonný a kompaktní soundbar podporující nejnovější technologie přenosu dat. Nechybí podpora internetového rádia nebo streamovacích služeb, jako je Apple Music, Tidal nebo Spotify. Soundbar je navíc vybaven technologiemi bluetooth, Wi-Fi a AirPlay2.

Díky eARC (Enhanced Audio Return Channel) poskytuje zařízení vynikající kvalitu zvuku prostřednictvím připojení jediného kabelu HDMI k televizoru. Plná kompatibilita s 4K televizory, Dolby Vision a HDR10 z něj dělá velice univerzální zařízení.

Intuitivní ovládání

Nový soundbar Denon Home Sound Bar 550 – první dojmy, Denon Store

V horní části soundbaru se nachází dotykový ovládací panel, který nám umožňuje přístup k základním funkcím. Jsou to: ovládání hlasitosti, změna skladby, zastavení nebo spuštění přehrávání. Navíc jej lze ovládat pomocí dodávaného dálkového ovladače nebo pomocí dálkového ovladače televizoru. Zařízení má integrováno kódy pro ovládání dálkovými ovládači od předních výrobců televizorů.

Přečtěte si také: Domácí kino – 5 otázek a odpovědí, které byste měli vědět před nákupem

Milovníci řešení smart home budou nadšeni, že soundbar díky ovladačům podporuje integraci do ekosystémů inteligentní domácnosti, jako jsou Control4, Crestron, URC nebo Elan.

Ideální soundbar?

Nový soundbar Denon Home Sound Bar 550 – první dojmy, Denon Store

Denon Home Sound Bar 550 je nový soundbar na trhu, který nabízí 3D zvuk z formátů Dolby Atmos a DTS:X. Má unikátní rozložení měničů 4.0, které přinášejí vyvážený, výkonný a detailní zvuk. Zařízení spolupracuje s dalšími produkty řady Denon Home a s komponenty s integrovanou technologií HEOS Built-in, takže je k soundbaru možné přidat i např. zadní efektové reproduktory. Díky použití nejnovějších technologií se vše vejde do šířky 65 cm. Už nemusíte zabírat cenné místo pod televizorem!

Soundbar Denon Home Sound Bar 550 bude k dispozici k prodeji v druhé polovině února, ale již nyní si jej můžete předobjednat.

Nový soundbar Denon Home Sound Bar 550 – první dojmy, Denon Store

Snad již brzy vás pozveme rovněž do našeho salonu Denon Store, kde bude možné otestovat a poznat multiroom řešení Denon Home. Naši odborníci vám rádi představí možnosti jednotlivých zařízení a pomohou s výběrem. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat již nyní na chodov@salonydenon.cz.

* Kompatibilita s reproduktory Denon Home nebo HEOS bude dostupná s aktualizací U26, která je plánována na konec dubna 2021.