Který bluetooth reproduktor koupit? Kancelářské

0

Část 2. – Kancelářské a konferenční

Chcete-li mírně změnit náladu po bláznivé plážové zábavě z první části, podíváme se na bezdrátové reproduktory z úplně jiného úhlu – jako na nástroje, které pomáhají v každodenní práci – a nemluvím tu o tak samozřejmých věcech, jako je poslech rádia v kancelářích open space.:)

, Který bluetooth reproduktor koupit? Kancelářské, Denon Store

O tom, že Bluetooth reproduktor hraje, ví všichni. Ale že poslouchá? Podívejme se na modely s vestavěnými mikrofony. Nejzřejmější aplikací je přijímání telefonních hovorů, kdy takový reproduktor plní funkci hlasitého odposlechu. Funguje to jak v soukromí kanceláře, kde nemusíte celé dny držet mobil u hlavy (a nemoci jsou někdy škaredé), tak i v autě, kde nemusíme zapojovat naše ruce (snad ani nemusím zmiňovat bezpečnost na silnici nebo pokuty). Modely přizpůsobené k vedení telefonních hovorů mají obvykle snadno přístupné tlačítko, které umožňuje přijímat, pozastavovat nebo odmítat hovor. Pracují uživatelsky přívětivým způsobem – při příchozím hovoru snižují hudbu a pozastavují ji, dokud není konverzace dokončena, a poté ji znovu vracejí na původní hlasitost.

, Který bluetooth reproduktor koupit? Kancelářské, Denon StoreObčas se objeví modely, které mohou tuto funkci implementovat lépe než jiné a mám tu na mysli například produkt Bang & Olufsen (bývalý Beoplay) A1, který díky patentovanému tvaru mírně seříznuté základny dokáže dokonale sbírat zvuk z jakéhokoli směru. Z tohoto je jen krok k organizaci konferenčních hovorů v malých skupinách. Vzpomínám si, když jsem během testů procházel okolo stolu a ptal jsem se účastníků na druhé straně hovoru, zda slyší významné rozdíly. Je to skvělé řešení i pro ženy v domácnosti – můžete vést konverzovace i při rotaci mezi kuchyňkou a obývacím pokojem.

Existuje ještě jedna varianta „telefonních“ reproduktorů – ty ,které mohou vyčistit náš hlas od okolních zvuků. K tomu jsou zapotřebí minimálně dva vestavěné mikrofony, přičemž hlavní nás poslouchá se vším, co se děje v pozadí, a druhý shromažďující pouze pozadí. Po odečtení obou signálů od sebe zůstáne čistý hlas. Toto řešení však lze častěji nalézt v byznys sluchátkách z vyšší třídy.

, Který bluetooth reproduktor koupit? Kancelářské, Denon Store

Mimochodem stojí za to se zmínit o přicházející budoucnosti, která klepá na dveře – hovořím o hlasových asistentech, tzn. specializovaných Bluetooth reproduktorech. V současné době je lídrem v oboru systém Amazon Alexa. Řešení Amazon je používáno jako druh velmi univerzálního ovládání mnoha zařízení (nejen audio).

Hlasoví asistenti se objevují v reproduktorech označených logy svých výrobců (např. celá řada reproduktorů Amazon), stejně jako v produktech jiných značek. Zde však existuje řada licenčních omezení, anebo tyto reproduktory vůbec nedosahují našeho trhu (kvůli nedostatečné jazykové podpoře), či jsou asistenti zatím neaktivní (např. Sonos), nebo pracují bez problémů pouze v angličtině se všemi kompatibilními produkty značky, jak je tomu u Denona.

A pokud jde o hraní v kancelářích open space, v další části se podíváme na modely hrající jedním směrem (jako typický sloupový reproduktor) i na ty, které hrají všemi směry.