Jak vybrat správný AV přijímač: krok za krokem

0

Opravdoví audiofilové chápou, že pro vytvoření efektivního audiosystému i získání toho pravého filmového zážitku v pohodlí vašeho domova potřebujete vysoce kvalitní AV přijímač.

Výběr ideálního AV přijímače však může být obtížný, protože existuje mnoho jemných rozdílů, které je třeba zvážit. Ukončete veškeré dohady a vyberte nejlepší AV přijímač pro váš systém domácího kina. Berte ohled na následující:

, Jak vybrat správný AV přijímač: krok za krokem, Denon Store

Technologie zvuku

Vstupy HDMI – Váš AV přijímač musí obsloužit každý multimediální přehrávač v systému domácího kina, přičemž standard HDMI poskytuje nejlepší kvalitu obrazu i zvuku. Ujistěte se, že AV přijímač má dostatek vstupů HDMI pro obsluhu zařízení, která hodláte používat.

Optické vstupy – Optické digitální audio kabely nemusí být schopny obsloužit video signály v takové míře, jako je tomu v případě kebelů HDMI. Nicméně podle CNET jejich podpora pro sofistikovanější 7.1kanálové konfigurace znamená, že jsou dnes stejně běžné jako ty, které se poprvé objevily v prodeji před více než třiceti lety.

Vstup USB – Nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem ukládání a přehrávání zvukových souborů jsou velkokapacitní USB disky. Vstup USB umístěný na přední straně AV přijímače vám umožňuje přehrávat téměř jakýkoli formát audio souborů, od dvoukanálového až po plný vícekanálový prostorový zvuk při použití funkce „upmixer”.

Gramofonové vstupy phono – Pokud chcete připojit gramofon k systému domácího kina, vstupy Phono jsou nezbytnou součástí.

, Jak vybrat správný AV přijímač: krok za krokem, Denon Store

Technologie obrazu

4K Ultra HD – 4K je nový standard přehrávání videa nejvyšší kvality, který poskytuje větší jasnost obrazu i vyšší kontrast než standardní rozlišení 1080p HD. I když nyní nemáte 4K televizor, v budoucnu již takový mít můžete.

Komponentní video vstupy – Z hlediska kvality obrazu nic nepřekonává standard HDMI, ale komponentní kabely nabízejí kvalitu, kterou poskytuje jakýkoli jiný analogový formát.

Kompozitní video vstupy – Nezaměňujte se vstupy pro komponentní kabely. Kompozitní vstupy jsou stále důležité, pokud chcete používat starší multimediální přehrávače, které byly určeny pro použití s televizory CRT.

Počet kanálů / Napájení

Obsluha 5.1kanálového zvuku (nebo více) – Počet kanálů, které nabízí AV přijímač, souvisí s počtem reproduktorů, které mohou být obslouženy při vytváření prostorového zvuku. Váš základní systém prostorového zvuku domácího kina bude mít 5.1kanálovou konfiguraci – centrální, levý přední, pravý přední, levý prostorový, pravý prostorový a subwoofer. 7.1kanálové systémy od sebe oddělují zadní a prostorové kanály, aby poskytovaly ještě bujnější a vtahující zvukovou scénu. Můžete dokonce využít možnosti 9.1, 11.1 nebo 13.1kanálových přijímačů pro přidání výšky a hloubky do přehrávaného zvuku.

Ekonomický režim – Není úplně chtěné, aby váš AV přijímač spotřebovával množství energie, když se zrovna naplno nepoužívá. Inteligentní režim ECO pomáhá snížit spotřebu energie při poslechu hudby na střední úrovni, aniž byste museli obětovat zvukový výkon. Nicméně po zvýšení hlasitosti by měl režim ECO automaticky hladce přejít na plný výkon, aby nedošlo ke ztrátě hudebních detailů.

, Jak vybrat správný AV přijímač: krok za krokem, Denon Store

Streaming

Bluetooth – Bezdrátová síť je naprosto nezbytná pro přehrávání hudby z vašeho smartphonu nebo tabletu pomocí populárních platforem, jako je YouTube nebo Spotify. Existuje několik externích zařízení, která přidávají podporu Bluetooth, ale nemohou se vyrovnat AV přijímači s vestavěným modulem Bluetooth.

Wi-Fi – Připojení Wi-Fi poskytuje další možnosti pro streamování hudby prostřednictvím AV přijímače, například streamování hudby přes Apple AirPlay2.

Díky vestavěné technologii HEOS můžete streamovat hudbu z oblíbených online služeb, jako např. Spotify®, Amazon Music, Deezer, Tidal a další, a to prostřednictvím bezplatné aplikace HEOS. Podpora multiroom – Bezdrátové přehrávání je skvělé, ale schopnost streamovat hudbu z libovolné místnosti ve vašem domě je řešení nové generace. AV přijímače vybavené technologií HEOS nabízejí skutečný zvuk multiroom, který vám umožní poslouchat oblíbenou hudbu kdekoli ve vašem domě.

Jednoduchost používání

Asistent nastavení – Pro získání nejlepšího zvuku by měl váš AV přijímač nabízet kalibrační software a vestavěného asistenta nastavení, díky kterým je možné vyladit nastavení tak, aby odpovídalo vašemu individuálnímu uspořádání domácího kina.

Hlasové ovládání – Díky kompatibilitě s hlasovým ovládáním Amazon Alexa* můžete používat hlasové příkazy k ovládání vašeho AVR i online hudebních služeb. Umožňuje vám nastavit hlasitost, přejít na další skladbu, přepínat vstupy pro různé multimediální přehrávače a mnohem více – „Just Ask“.

Diagnostické nástroje – Diagnostické nástroje vám mohou ušetřit mnoho potenciálních potíží identifikací problémů s připojením k síti a jejich rychlým vyřešením.

Všechny tyto funkce jsou běžně dostupné v nejlepších AV přijímačích Denon, takže není důvod odkládat nákup domácího kina vašich snů na později.

*Hlasové ovládání Amazon Alexa je k dispozici ve vybraných zemích a jazycích.