DRA-800H – nový hi-fi stereo přijímač se síťovými funkcemi a Heos

0

Denon představuje svůj první stereo přijímač se síťovými funkcemi, s bezdrátovým streamingem hudby a téměř neomezenými možnostmi připojení. DRA-800H byl vytvořen pro milovníky zvuku, kteří očekávají výkon, preciznost a detail – tedy to, co znají ze zesilovačů Denon – ale bez nutnosti vzdát se funkce streamování a kompatibility s televizními přijímači. Tento model využívá jak zkušenosti společnosti Denon v oblasti Hi-Fi, tak technologie používané v AV přijímačích. Díky tomu nabízí kombinaci dvoukanálového, vysoce kvalitního poslechu spolu s pokročilými funkcemi, jako je rozlišení 4K Ultra HD a HDMI ARC.

DRA-800H – nový hi-fi stereo přijímač se síťovými funkcemi a Heos, Denon Store

Díky rádiovému tuneru FM/DAB+, vstupu Phono pro gramofon, modulu Wi-Fi a mnoha dalším digitálním vstupům, a to včetně HDMI, získají milovníci hudby nejlepší kvalitu stereofonního zvuku i funkce domácího kina, a to ve všech ohledech. DRA-800H se bezproblémově integruje s každou televizí, hudební streamingovou službou, asistentem hlasového ovládání i jakýmkoli inteligentním multimediálním zařízením. Za předním hliníkovým panelem je schována vyspěla konstrukce zesilovače Denon s výkonnou sekcí zesílení, která poskytuje detailní, precizní obraz a dynamický, silný zvuk.

Vysoce výkonná sekce předzesilovače a koncového zesilovače + přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení

Aby byl zajištěn neuvěřitelně realistický přehrávaný zvuk, navrhli zvukoví inženýři společnosti Denon model DRA-800H se speciálními zakázkově vyráběnými rezistory a kondenzátory nejvyšší audio kvality. Nově navržená část výkonového zesilovače má symetrický design obou kanálů (levého a pravého) a používá patentované kondenzátory Denon. Výkonový transformátor má vinutí z bezkyslíkaté mědi (OFC), které poskytuje lepší kvalitu zvuku. DRA-800H dodává 100 W na kanál (8 ohmů, 20 Hz – 20 kHz, THD: 0,08%, 2 kanály). Díky dvojitým obvodům DAC a pečlivě vybraným komponentům je sekce předzesilovače chopna účinně redukovat nežádoucí rušení signálu a dosáhnout tak vyšší kvality zvuku.

DRA-800H obslouží široké spektrum podlahových reproduktorů i stojanových reproduktorů s nízkou impedancí, které nabízejí vyvážený, vysoce kvalitní zvuk. DRA-800H využívá 32-bitové D/A převodníky AKM AK4458 a dokáže dekódovat signál z nejrůznějších bezztrátových suborů s vysokým rozlišením, a to včetně ALAC, FLAC a WAV až do 24 bitů / 196 kHz. Kompatibilní je rovněž se soubory DSD 2,8/5,6 MHz (DSD je formát kódování zvuku SACD). Umožňuje přehrávání hudby z velkokapacitních paměťových zařízení a síťových přehrávačů prostřednictvím portu USB umístěném na předním panelu. Síťový stereo přijímač DRA-800H podporuje také další typy souborů, např. MP3 a WMA.

DRA-800H – nový hi-fi stereo přijímač se síťovými funkcemi a Heos, Denon Store

Pokročilá HDMI video sekce

Abyste si mohli naplno užít filmy, televizní programy nebo hraní her každý den, nabízí DRA-800H pět vstupů a jeden výstup HDMI, které plně podporují 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), 3D video a BT.2020 pro výjimečné barvy, jas i kontrast. Zpracování signálu přes HDCP 2.3 je dostupné ve všech HDMI portech, což umožňuje uživatelům přehrát i obsah chráněný proti kopírování. Zpětný audio kanál (ARC) na HDMI portu umožňuje bezproblémový přenos zvuku do přijímače přímo ze Smart TV, a to prostřednictvím jediného kabelu HDMI.

Multiroom platforma HEOS pro bezdrátové streamování hudby

Technologie HEOS umožňuje bezproblémové bezdrátové streamování hudby v několika místnostech, a to za pomoci kompatibilních komponentů HEOS. Streamovat můžete z předních online streamovacích služeb jako je Spotify, Deezer, Amazon Music, TuneIn Internet Radio, Sound Cloud, Tidal a mnoho dalších.

DRA-800H – nový hi-fi stereo přijímač se síťovými funkcemi a Heos, Denon Store

Intuitivní hlasové ovládání

DRA-800H je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa*, Google Assistant* a Apple Siri*. Uživatelé mohou používat Amazon Alexa pro zadávání různých příkazů, např. přepnutí vstupů pro různé přehrávače, zatímco Google Assistant a Apple Siri lze použít k nastavení hlasitosti, přeskočení na další skladbu a mnohému dalšímu.

*Hlasové ovládání je dostupné ve vybraných zemích a jazycích.

DRA-800H je v Denon Store v prodeji od července v černé nebo stříbrné barvě.

Hlavní vlastnosti – DRA-800H – HiFi stereo síťový přijímač:

  • Denon Hi-Fi zesilovač: Nově navržené sekce koncového zesilovače a předzesilovače byly optimalizovány pro poslech hudby v stereu – pocítíte hloubku a uslyšíte každý detail, a to díky 100 W na kanál (8 ohmů, 20 Hz – 20 kHz, THD: 0,08 %, 2 kanály).
  • 5 vstupů a 1 HDMI výstup s podporou 4K HDMI ARC: Propojte všechny zdroje HDMI a vychutnejte si zvuk z televizoru prostřednictvím kanálu ARC – zpětného audio kanálu
  • Bezdrátové přehrávání hudby: Vychutnejte si streamování z nejpopulárnějších online hudebních služeb prostřednictvím Wi-Fi, AirPlay 2 nebo Bluetooth
  • Integrovaný vstup Phono a MM ekvalizér: Vstup Phono, který je navržen společností Denon, umožňuje uživatelům snadno připojit gramofon k přijímači a užít si svou oblíbenou vinylovou kolekci.
  • Hudba s vysokým rozlišením: USB port na předním panelu a síťové moduly umožňují bezproblémové přehrávání ve vysokém rozlišení, a to včetně 192 kHz / 24 bit FLAC, WAV, ALAC a 2,8/5,6 MHz DSD.
  • Přístup k tónové korekci a režimu „Source Direct“: Umožňuje maximální úpravu zvukových kanálů: nastavte basy, výšky a vyvážení tak, aby odpovídaly vašim preferencím. Je možné jakékoli úpravy též vynechat. Ovládání korekcí je k dispozici na předním panelu
  • Podpora reproduktorů A/B a vysoce kvalitní pozlacené reproduktorové konektory: Umožňuje připojení dvou páru stereo reproduktorů nebo jednoho páru v režimu Bi-Wire.
  • Kompatibilita se Smart TV: Díky HDMI-CEC je možné přijímač DRA-800H ovládat většinou dálkových ovladačů od televizoru.
  • Množství analogových a digitálních vstupů: Díky nim snadno připojíte většinu svých multimediálních zdrojů.

DRA-800H – nový hi-fi stereo přijímač se síťovými funkcemi a Heos, Denon Store