Je možné bez použití kabelů propojit reproduktory ve všech místnostech v jeden systém? Je obtížné takový integrovaný zvukový systém ovládat? Podívejte se, jaké možnosti MULTIROOM nabízí a čím vlastně je.
Autonomní vozy, drony nebo inteligentní domácí systémy – řešení známá doposud ze sci-fi filmů, o nichž asi všichni slyšeli a která se zároveň pomalu stávají každodenní realitou. V dnešní době není možné při stavbě domu zapomenout (kromě rozvodů sanitárních a elektrických instalací) na teletechnická řešení. Jedním ze základních prvků, a jistě jedním z nejpříjemnějších, je integrovaný zvukový systém našeho bytu, neboli multiroom technologie.
Multiroom tehdy a dnes
Multiroom systémy nejsou technickou novinkou posledního desetiletí. Vraťme se několik let zpátky, a to do školních let, kdy se oblibě těšilo rozhlasové vysílání. Již v té době bylo možné, aby např. ve 30 místnostech hrála stejná hudba, která byla přerušována hlášeními hlasatele. Všechny reproduktory byly propojeny stovkami metrů kabelů se zesilovačem, směšovačem a přehrávačem, před nímž seděl a který ovládal člověk. Dnes to může být mnohem jednodušší.
Už žádné kabely! Multiroom = bezdrátovost
Skutečným průlomem v systémech ozvučení jsou bezdrátová řešení multiroom. „Bezdrátovost“ byla v audio průmyslu po dlouhá léta spojena se špatnou kvalitou zvuku. To již ale neplatí. Následný vývoj standardů přenosu významně zlepšil stabilitu a možnosti přenášeného audio signálu.
Když zapomenete na přípravu instalace v rozestavěném domě, nic se neděje. Např. s pomocí systému Heos můžeme přenést a skutečně dodat zvuk (včetně internetového rádia, hudby ze streamingových služeb jako Spotify, Tidal, Deezer, nebo domácího hudebního serveru) do dalších místností prostřednictvím WiFi sítě.
Systém Heos
Jedná se o speciální řadu výrobků a zároveň technologii společnosti Denon. Reproduktory s vysokou kvalitou zvuku (potvrzeno mj. oceněním EISA) se vyznačují stabilitou provozu a rozsáhlým portfoliem produktů pro rozšíření zvukového systému v našem domě.
Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak systém rozšířit, jsou aktivní reproduktory: Heos 1, 3, 5 a 7. Stačí je zapojit do sítě v rozsahu naší domácí WiFi, zkonfigurovat přes aplikaci (trvá to maximálně 10 minut) a vše funguje! Číslování reproduktorů odpovídá jejich velikosti, a tedy i hudebnímu efektu, který jsme schopni získat. Ale na rovinu – v koupelně nebo v kuchyňském koutku obvykle nepočítáme s audiofilní kvalitou zvuku. Obvykle používáme reproduktory Heos 1, které jsou odolné vůči vlhkosti, v kombinaci s malým přijímačem Heos AMP.
Pokud jste někdy přemýšleli, jak bude vypadat budoucnost domácích audio systémů, tak řešení Heos bude tou nejlepší odpovědí.
Zveme vás do salonu Denon Store, kde jsou k dispozici multiroom systémy a naši poradci, kteří vám je představí a pomohou vám s výběrem a konfigurací.